pozadie-leto 
KST
Festival HORYZONTY Tlačiť E-mail
Horyzonty

Dobrý deň,

 

v nadväznosti na minuloročnú mediálnu spoluprácu s festivalom Horyzonty, by som

som Vás a Vašich čitateľov informovala o vyhlásení aktuálneho ročníka súťaže neprofesionálnych filmov festivalu HoryZonty.

Filmy môžu zabodovať u poroty a získať niektorú z cien: Grand Prix, Cena poroty, Cena divákov. Novinkou tohto ročníka je cena - Slovensko vo filme, pre film natočený v slovenskom prostredí.

 

Všetky informácie ohľadom súťaže sú k dispozícii na webovej stránke festivalu www.horyzonty.sk.

 

Ak máte vo svojom okolí neprofesionálnych filmárov, ktorí by svoje diela chceli prezentovať na festivale HoryZonty, prepošlite prosím túto pozvánku ďalej.

 

„Unikát“ - fotosúťaž festivalu HoryZonty

 

 

Uzávierka: 21.10.2018

Bližšie info: https://www.horyzonty.sk/sk/fotosutaz.php

 

Už tradične sa do diania festivalu môžete zapojiť už skôr a to zaslaním troch fotografií s outdorovou tematikou. Tohtoročnou témou je “Unikát”. Tešíme sa na všetky jedinečné zábery, ktoré sa Vám podarilo zachytiť na Vašich potulkách svetom, či jednoducho zvečnený UNIKÁTny moment pri športovej aktivite, počas pozorovania prírodnej scenérie alebo ďalšie nevšedné zážitky, ktoré prináša život spätý so športom a pohybom v prírode.

 

Fotografie posielajte na e-mailovú adresu: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

 

40 najzaujímavejších fotografií bude vystavených v priestoroch kina Hviezda, z ktorých porota vyberie a ocení štyri najlepšie.

 

Festival HoryZonty sa koná pod hradom Matúša Čáka už trinásty raz. Zameraný je na propagáciu

dobrodružného filmu, všestrannú podporu zdravého životného štýlu a alternatívneho využitia

voľného času.

 

 

S pozdravom a prianím pekných dní,

 

Zuzana Dutková /PR HoryZonty

 

HoryZonty i za účasti hendikepovaných športovcov

Súčasťou festivalu dobrodružných filmov HoryZonty je už po piatykrát sekcia Umenie a šport v živote zdravotne postihnutých. V rámci nej sa aj vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky publiku predstavia hostia, ktorí sú príkladom, že aj život s hendikepom môže byť dobrodružstvom.

 

V sobotu 20. októbra sa v trenčianskej kaviarni Na ceste návštevníkom HoryZontov prihovorí Dagmar Sváteková. Matka dvoch detí v relatívne mladom veku po náhlej cievnej mozgovej príhode zostala odkázaná na invalidný vozík. Na podujatí porozpráva nielen o svojej vášni k tancu, ktorej prepadla až po nehode, ale aj o tom, že aj na invalidnom vozíku sa dajú prekonávať prekážky, ktoré nám neraz kladie do cesty sám život.

 

Druhým hosťom sekcie bude Denis Kučera. Len dvadsaťpäťročný vozíčkar sa venuje cvičeniu s vlastnou váhou (workoutu). V tejto oblasti dokáže cviky, ktoré majú problém zvládnuť mnohí zdraví športovci. Jeho prezentácia spojená s workshopom bude v rámci sprievodných podujatí HoryZontov v sobotu 10. novembra v Trenčíne pri Váhu v blízkosti Zátoky pokoja.

 

Súčasťou sekcie budú aj tvorivé dielne, workshopy a súťaže. Jedno z týchto podujatí, kreatívny workshop pre deti Tvorenie na ceste, môžu návštevníci navštíviť 3. novembra v kaviarni Na ceste, ktorá je zároveň chránenou dielňou klientov Domova sociálnych služieb v Adamovských Kochanovciach. Aj týmto spôsobom chcú organizátori HoryZontov zapojiť do diania i skupinu ľudí so zdravotným postihnutím a pomáhať tak psychologické bariéry v postoji väčšinovej spoločnosti voči hendikepovaným ľuďom.

 

Deťom bude venovaný aj workshop Pomysli na zmysly. Prostredníctvom rôznych hier a aktivít zasvätia v sobotu 10. novembra v priestoroch Kina Hviezda lektorky z trenčianskeho Montassori centra najmenších návštevníkov HoryZontov do spoznávania okolitého sveta neznámym spôsobom.

 

Súčasťou sekcie bude aj premietanie filmov, ktorých témou sú výkony fyzicky hendikepovaných športovcov, výstava víťazných prác umeleckej súťaže, či výstava fotografií Alzheimer centra z Piešťan.

 

16.10.2018 / bp HoryZonty


 
Významné podujatia Klubu českých turistov 2019 Tlačiť E-mail
 Vyznamne_akce_KCT_2019.doc
 
52. Slovenský zimný zraz KST a 16. Český zimný zraz KČT2019 Tlačiť E-mail
Klub priateľov turistiky Police nad Metují, odbory KČT Broumov, Náchod, Úpice, Horal Ústí nad Orlicí, mesto Police nad Metují, organizujú 52. Slovenský zimný zraz KST a stretnutie TOM a 16. Český zimný zraz KČT v dňoch 14. - 17. februára 2019.
Bulletin:   Bulletin_3.pdf
 
50 rokov útulne Andrejcová Tlačiť E-mail
plagat

Ahoj kamaráti a všetci priaznivci Útulne Andrejcová.

 

Týmto Vás osadenstvo útulne pozýva na oslavy okrúhleho výročia 50 rokov od založenia našej a vašej útulne pod Andrejcovou v Nízkych Tatrách, ktoré oslávime v kruhu všetkých, čo majú s útulňou niečo spoločné a ktorým prirástla k srdcu.

Pripravte sa na spoločensko - športový víkend ktorý odpálime v sobotu 20. októbra nad Pohorelou 34- tým ročníkom legendárnych pretekov vysokohorských nosičov SHERPA RALLYE a ukončíme v nedeľu už tradičnými bežeckými pretekmi do vrchu ANDREJCOVÁ VERTIKAL.

Počas celého víkendu bude pre návštevníkov Útulne Andrejcová zabezpečené kvalitné občerstvenie v podobe výborného guľášu a domácich langošov, na svoje si prídu aj športovci či  vegetariáni no a samozrejme vyznávači kvalitného domáce piva, ktoré budú čapovať sládkovia z remeselného pivovaru Huncút. Kvalitné športové zabezpečenie a ceny pre víťazov zabezpečí Geošport Nemecká.

 

Tešíme sa na Vás....pretože je to hlavne o Vás,priatelia.

 

DôLEŽITÉ UPOZORNENIE!!!

V SOBOTNÚ NOC BUDE ÚTULŇA VYHRADENÁ VÝLUČNE PRE ÚČASTNÍKOV SHERPA RALLYE!!!

Ešte raz:

SHERPA RALLYE NA ANDREJCOVÚ:

štart: v sobotu  o 10:00 na lúke nad Pohorelou

váha : muži 60 kg

ženy 20 kg

cieľ: kríž na Andrejcovej ( pri útulni)

 

ANDREJCOVÁ VERTIKAL

štart: v nedeľu o 11:00 na námestí v Pohorelej

cieľ: vrchol Andrejcovej

 

 
Návrat najťažšej Tlačiť E-mail

Partnerský klub KST – ÖTK (Rakúsky turistický klub) informoval, že od 27. 4. 2018 je najťažšia zaistená cesta „HTL-Steig“ v známej oblasti Hohe Wand po rozsiahlej rekonštrukcii znovu v prevádzke a má aj nový názov: „ÖTK-Klettersteig“.

Cestu známu pod starším názvom HTL Stieg postavil športový učiteľ Vyššej odbornej školy z mesta Wiener Neustadt Hans Müller so svojimi študentmi v roku 1998. Názov dostala podľa skratky názvu spomínanej školy. Zaistená cesta prešla do správy ÖTK už v roku 2004. Napriek viacerým nákladným opravám musela byť v roku 2016 uzatvorená kvôli zlému technickému stavu.

Čítať celý článok...
 
Štátne lesy TANAP-u informujú turistov Tlačiť E-mail

TURISTICKÉ CHODNÍKY VO VYSOKÝCH TATRÁCH, STAV K 1.8.2018

Štátne lesy TANAP-u ako správca turistických chodníkov na území národného parku pracujú na spriechodnení úsekov, ktoré v júli poškodili intenzívne prívalové dažde. Okrem najviac zasiahnutej Javorovej doliny  (ilustračné foto) a Zadných Meďodolov ostáva pre turistov uzavretá už len žlto značená turistická trasa z Tatranskej Lesnej k Rainerovej chate a časť zeleno značeného turistického chodníka z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom, kde voda zničila mostíky. Obísť tento úsek však môžu turisti po asfaltovej ceste. S obmedzeniami treba rátať aj v Bielovodskej doline, kde je vyznačená obchádzka a na viacerých úsekoch v Tichej a Kôprovej doline, kde Štátne lesy TANAP-u takisto odstraňujú následky ničivých povodní.  Mgr. Martina Petránová, koordinátor vonkajšej komunikácie ŠL TANAP-u, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. ; www.lesytanap.sk


voda_stromy_v_koryte

Aktualizácia 2.8.2018

Kôprová dolina – ŠL TANAP-u  začali so stavbou premostenia pri Kmeťovom vodopáde v Kôprovej doline, turistov smerujúcich do lokality Podbanské upozorňujeme, aby v záujme vlastnej bezpečnosti neignorovali informačné tabuľky a rešpektovali upozornenia a obmedzenia.

PIENAP – Národný park Pieniny – opatrnosť treba zvýšiť pri prechádzaní Prielomom Dunajca v úseku nachádzajúcom sa približne 200 m od sútoku Lesnickeho potoka (rampa) a Dunajca. Dôvodom je oprava vyše tri metre vysokého oporného múru, ktorý poškodili júlové povodne.

Aktualizácia 8.8.2018

Od štvrtku 9.8.2018 až do soboty (vrátane) bude pre turistov uzavretá Bielovodská dolina. Dôvodom je odstraňovanie nánosov a naplavených kmeňov stromov z koryta toku Biela voda. Keďže v spomínanej lokalite sa v uvedených dňoch očakáva zvýšený pohyb ťažkých mechanizmov, Štátne lesy TANAP-u, ktoré sú správcom turistických chodníkov v Tatranskom národnom parku, sa s vodohospodármi dohodli na uzatvorení úseku od Lysej Poľany až po Poľský hrebeň. Turisti, ktorí majú v pláne prechod Veľkou Studenou dolinou cez sedlo Prielom môžu pokračovať cez Poľský hrebeň do Velickej doliny. Na obmedzenia priamo v teréne návštevníkov upozornia aj informačné tabule. Turistov prosíme, aby ich rešpektovali.

 


Tlačové správy:

 TS_09082018_odstraňovanie_následkov_povodní.docx

 

 TS_09082018_sčítanie_turistov_výsledky.docx

 

Štátne lesy TANAP-u vymenili výdrevu na turistickom chodníku pod Temnými smrečinami, hotový je aj mostík pri Kmeťovom vodopáde. Viac info si nájdete v tlačovej správe.

 TS_13082018_Temné_smrečiny.docx

Temn_smreiny

Temné smrečiny

Kmeov_vodopd

Kmeťov vodopád

 

 
Týždeň športu BE ACTIVE Tlačiť E-mail

EWOS-BEACTIVE-visual-yellow_kopie_s_textom_ETS

Milí športoví nadšenci, aj tento rok môžeme spoločne pre ľudí žijúcich na Slovensku urobiť dobrú vec. Podľa prieskumu Eurobarometer z roku 2017 totiž takmer polovica Slovákov vôbec necvičí a nešportuje. Rozhýbme teda spoločne nielen športovcov, ale aj amatérov.

Stačí veľmi málo! Ak ste organizátorom športovej aktivity či podujatia v rozmedzí od 1. septembra do 15. októbra 2018, alebo ste sa práve rozhodli ľubovoľnú športovú aktivitu zorganizovať, stačí ju registrovať na stránke www.tyzdensportu.sk. Podporíte tak myšlienku Európskeho týždňa športu, ktorou je „byť aktívny“, teda „Be Active“!

Týždeň športu je určený naozaj pre každého bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti. Mal by spojiť jednotlivcov, verejné orgány, športové hnutia, organizácie občianskej spoločnosti a súkromný sektor. Hlavným cieľom Európskeho týždňa športu, ktorý bude na Slovensku a v ďalších 37 krajinách Európy prebiehať od 23. do 30. septembra 2018, je motivovať ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu. Slovenským koordinátorom týždňa športu je Národné športové centrum.

Prostredníctvom registrácie svoje podujatie spropagujete a dáte všetkým vedieť, že aj vo vašom meste či obci žijú ľudia, ktorí sa radi hýbu a majú radi šport. Registrovaných je už niekoľko desiatok podujatí. Neváhajte a buďte aktívni aj vy!

 

 List_EWoS2018_zvazy.pdf

 

Ďakujeme za spoluprácu

Mgr. Andrea Janošová

asistentka riaditeľa, EOaSS

 

 
Projekt: "Zachráňme viac životov v horách". Tlačiť E-mail
Viac o projekte sa dozviete na stránke:  https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/zachranme-viac-zivotov-v-horach

Nižšie nájdete link na stiahnutie videa, ktoré bolo nakrúcané na Solisku s cieľom spromovať darovanie defibrilátorov na horských chatách. Jedna línia videa je spracovaná ako príbeh snowboardistu, ktorý zachráni turistu pomocou defíka. Medzým uvidíte inštruktáž  p. Kušniráka, horského záchranára, ktorý rozpráva, ako sa prístroj používa. 

V záverečných titulkoch je spomenutá spolupráca s KST, logo KST, ako aj zoznam všetkých chát, kde sú umiestnené defibrilátory.

 

LINK: https://we.tl/kgujTM03MR

 
Chodník opäť slúži turistom Tlačiť E-mail

Tlačová správa

Tatranská Lomnica (23. mája 2018) – Modro značkovaný turistický chodník spájajúci Kežmarské Žľaby s Tatranskou Kotlinou je pre peších turistov i cyklistov opäť priechodný. Poškodené brvná na moste už nahradili novými.

Štátne lesy TANAP-u, ktoré sú správcom turistickej a informačnej siete na území Tatranského národného parku, museli turistický chodník uzavrieť po tom, ako došlo k poškodeniu premostenia na lesnej ceste neďaleko lokality Čierna voda počas hasenia požiaru, ktorý vypukol začiatkom mája v lokalite Stežky. Včera pracovníci ochranného obvodu Tatranské Matliare na moste asanovali poškodené brvná a nahradili ich novými, od dnešného dňa tak už môžu modro značený turistický chodník vedúci z Tatranských Žľabov do Tatranskej Kotliny využívať peší turisti i cyklisti.

Celá tlačová správa:  TS_23052018_TZCH_Kežmarské_žľaby.docx 

TZCH_Kemarsk_aby

TZCH Kežmarské žľaby

lokalita_alviov_prame

Lokalita Šalviový prameň

 

 

 
OZ Návraty, plán činnosti 2018 Tlačiť E-mail
 Navraty_plan_2018.xls
 
« ZačiatokDozadu123DopreduKoniec »

Stránka 1 z 3

Vyhľadávanie

Logo Ministerstva školstva vedy a výskumu

logo Freemap.sk

logo Informačný systém KST

logo portál Cesta SNP

znacenie-300x192

logo Bratislavského samosprávneho kraja

logo Trnavského samosprávneho kraja

logo Trenčianskeho samosprávneho kraja

logo Nitrianskeho samosprávneho kraja

logo Žilinského samosprávneho kraja

logo Banskobystrického samosprávneho kraja

logo Horskej záchrannej služby

Obálka knihy Pohľad do dejín značenia
casopis_krasy

nove_odkazy

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33,  831 03 BRATISLAVA 3
Tel: + 421 2 44 45 11 21 (sekretár)
Tel: + 421 2 44 45 11 41  (samostatný pracovník)
Tel: + 421 2 44 45 40 88  (generálny sekretár)
E-mail: ustredie@kst.sk
KONTAKT 
Hodiny pre verejnosť a členskú základňu na ústredí: Po-Pi: 8:00 - 16:00.
Presný čas návštevy je potrebné vopred dohodnúť.